Заходи з реалізації Стратегії популяризації української мови «Сильна мова – успішна держава» в Гнатківському академічному ліцеї

З метою забезпечення єднання українського суспільства та зміцнення його української ідентичності, утвердження української мови на всій території України, Уряд схвалив стратегію популяризації української мови до 2030 року «Сильна мова успішна держава». Відповідне рішення було прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України 17 липня.
Нормативно-правовий акт розроблений Міністерством культури України на виконання пункту 427 Плану пріоритетних дій Уряду на 2018 рік та затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 року № 244-р.
Стратегія популяризації державної мови на період до 2030 року «Сильна мова – успішна держава» визначає мету, стратегічні цілі та основні завдання, на виконання яких спрямована реалізація державної мовної політики, та охоплює практично усі сфери суспільного життя. Що у свою чергу сприятиме підвищенню престижу та авторитетності державної мови, формуванню комфортного та функціонального україномовного середовища на всій території України та для всього її населення, а також створить умови для задоволення мовних потреб українців, які проживають за кордоном.

Тиждень української мови та писемності (2022)

З 7 по 11 листопада в Гнатківському академічному ліцеї пройшов Тиждень української мови та писемності.
Мета проведення тижня полягала в підвищенні загальної мовної культури, прищепленні любові до української культури та мови, розвитку творчих здібностей учнів. 

Заходи, проведені впродовж Тижня, були різноманітні, цікаві, сприяли розвитку творчої активності, пізнання, активної життєвої позиції.

Розпочався тиждень з виставки "День української писемності та мови. Також в цей день учні з цікавістю розгадувати кросворди, в яких було заховано безліч різноманітних запитань "про мову і не тільки".

У вівторок учні 6 класу створили лепбук, у якому було розміщено масу цікавої інформації про мову.

У середу, 9 листопада, учні 7-8 класів змагалися за звання кращих знавців української мови, в якому здобули перемогу учні 8 класу, мабуть, все-таки досвід бере своє.
Традиційно в цей день учні 8-11 класів писали радіодиктант національної єдності "Твій дім". Текст читала Народна артистка України Ада Роговцева, автор тексту - письменниця Ірина Цілик.

У четвер учні згадували цікаві факти із життя Котляревського та Кобзаря, адже один з них (Котляревський) є зачинателем нової української літературної мови, інший (Шевченко) -  основоположником соловʼїної.

Завершився тиждень переглядом презентацій про життя Нестора Літописця, котрому присвячено такий важливий день - День української писемності та мови.






















У січні 2023 року у номінації "Художнє читання" взяла участь учениця 5 класу Лукіянчина Карина, де зайняла почесне ІІ місце.



21 лютого традиційно учні Гнатківського ліцею відзначали День рідної мови. Учні 8-11 класів взяли участь у інтелектуально-розвивальній грі "Барви рідного слова". Вони вправно давали відповіді на запитання, згадували значення слів та фразеологізмів, складали прислівʼя, пробували себе в ролі редакторів та ін.


















Щороку 9 березня українці у всьому світі відзначають День народження Тараса Григоровича Шевченка – великого Кобзаря, видатного українського поета та художника. В цей день учні Гнатківського академічного ліцею дізнались багато цікавих фактів з життя Тараса, взяли участь у вікторині "Невідомий Кобзар" та читали напамʼять його твори. 











Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

НУШ. Календарно-тематичне планування за підручником для 5 класу О. та В. Заболотних "Українська мова, 5 клас"

Деякі питання проведення у 2022/2023 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту Наказ МОН № 808 від 12.09.2022 року